Výsledky a fotogalerie

Do záložky výsledky je přidán odkaz na zpracované výsledky v ORISu. Dále jsou přidány odkazy na fotky ze závodů.

Děkujeme všem za hojnou účast a tešíme se na příští setkání. V rámci zimní ligy Hanácké oblasti vás budeme informovat o připravovaném závodě s migrujícími kontrolami.

Ztráty a nálezy na závodišti zůstalo:  1xčerné elasťáky a jedna zelená skládací židle.

SK UP Olomouc

Plánek příjezdu

Níže je mapka organizace příjezdu na závodiště. Parkování bude probíhat podle pokynů organizátorů. V zásadě se bude vždy parkovat podélně popřípadě příčně (od Lipníku) od směru příjezdu postupně od začátku parkování směrem dále k vstupu na hřiště. Na vlastí hřiště je zákaz vjezdu!!! Všechny vjezdy k nemovitostím musí zůstat volné. Prosím maximální ohleduplnost k místním obyvatelům.

Počasí na sobotu vypadá velmi dobře. SK UP Olomouc se těší na vaši účast.

Startovky

V rekordním čase se podařilo připravit startovní listiny. V odkazu Startovky je možné se podívat, kdy se závodník vydá do Daskabátského pralesa plného divoké zvěře a čertů .... :))))

Pokyny

Do záložky Pokyny jsou doplněny informace k závodům.

Parametry tratí

Všechny tratě jsou již připraveny a v odkazu Tratě jsou již zveřejněny parametry. Při sestavování rozpisu se nám ovšem vloudila chybička a nebyla uvedena možnost se přihlásit na tréninkou trať. Takže kdo by měl zájem z již přihlášených se přehlásit na "T", tak se mi prosím ozvěte na email robertbinar@studipab.cz nejpozději do tohoto pátku.

Dokončení štítkování

Dnes 28.9. bylo dokončeno štítkování kontrol. Do odkazu mapy a terén jsou přidány fotky aktuálního stavu lesa. Za povšimnutí stojí foto bažinky, ve které se válel mimořádně přítulný divočak, který byl asi po obědě a vůbec neměl zájem opustit svůj bahnitý pelíšek.

GEO

O tom, že závodní prostor je skutečné placka, se můžete přesvědčit na mapě sklonitosti terénu. Přidáno do záložky mapy a terén. Zdrojem je bakalářská práce https://geography.upol.cz/soubory/studium/bp/2014-rg/2014_Horakova.pdf.

Historie místa

Do rubriky mapy&terén byly přidány historické snímky map a leteckých fotografií závodního prostoru. Konkrétně se jedná o 1. vojenské mapování (konec 18. století), 2. vojenské mapování (1/2 19. století) a 3. vojenské mapování (konec 19. století). Dále je přidán letecký snímek z roku 1950 a témeř současná podoba z roku 2006. Les byl nepochybně zdrojem dřeva pro pilu a Olešnický mlýn v Daskábátu. Obojí založil Ingnác Passingr na konci 18. století. Ten i mimo jiné založil známý mlýn v Olomouci (dnes budova vedle vodních kasáren na Tř. Svobody).

Revize mapy

V pátek 19.9. byla dokončena revize mapy. Proti jarnímu závodu (MČR NOB a ČPŠ) místy lehce povyrosla tráva. I tak  je les celkem rychle průběžný.

Nový web

18.9. byl spuštěn nový web.

Kontakt

Robert Binar +420739060335 robertbinar@studiopab.cz